Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.

Eksperymentuj z matematyką!

Matplaneta to miejsce, w którym świeże i kreatywne umysły dzieci dostają wyzwania, które w zorganizowany i ustrukturyzowany sposób pozwalają im się rozwijać. Dzieci uczą się matematyki i logiki, ale nie w sposób szkolny – poznają je przez rozwiązywanie problemów, doświadczając tego, że te dwie nauki są właśnie po to – aby rozwiązywać problemy. W szkole dzieci często uczą się na sucho, nie mając odniesienia do rzeczywistej sytuacji, co powoduje, że tak nauka sprawia im trudności.

A wiemy to z doświadczenia – nie ma dzieci, które nie lubią matematyki, jest natomiast wiele, które zostały do niej zniechęcone.

W dzisiejszym świecie umiejętności matematyczne są podstawą, bez której trudno wyobrazić sobie sukces nie tylko w zawodzie inżyniera, czy księgowego, ale także tych, które jeszcze niedawno w ogóle z matematyką się nie wiązały. Dość powiedzieć, że najbardziej poszukiwani prawnicy, to ci, którzy świetnie znają się na liczbach, podobnie architekci, czy lekarze, biolodzy, czy psychologowie.

Jak uczymy?

PROGRAMOWANIA?

Uczymy dzieci sprawnie porozumiewać się z komputerem, tworzyć własne aplikacje i gry w naszych nowoczesnych salach komputerowych.

Dzieci poznają systemy operacyjne (Windows i Linux), podstawowe języki programowania (Scratch, Basic, Python, C++), stworzą i opublikują strony internetowe z poziomu kodu oraz napiszą aplikację na komputery i tablety.

Dzieci uczą się, że nie powinny być tylko konsumentami gotowych aplikacji, ale również mogą je tworzyć.

Jak uczymy?

MATEMATYKI?

Według badań neurobiologów nuda jest zabójcza. Dzieci powinny mieć jak najwięcej zajęć manualnych. Dzieci uczą się poprzez sprawdzanie, eksperymentowanie i zadawanie pytań. Nasze zajęcia dają im taką możliwość!

Bez presji czasu i konkurencji każde dziecko ma szanse rozwinąć swoje zdolności i pasję do matematyki.

Dzięki temu dzieci dochodzą do koncepcji i praw matematycznych własną drogąi samodzielnym doświadczeniem. W efekcie rozumieją te koncepcje i zapamiętują je.

Pracujemy wg koncepcji Math Circle stworzonej przez profesorów Roberta i Ellen Kaplan z Uniwersytetu Harvarda w USA.

Zajęcia ukierunkowane są na rozwój umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów matematycznych i logicznych.

Nasze zajęcia rozpoczynają się od zadania praktycznego problemu, na który odpowiedź może dać matematyka. Problem jest analizowany w grupie, a dzieci same dochodzą do rozwiązania. Liczy się przede wszystkim proces myślowy, nie tylko jedynie słuszny wynik.

Kliknij i zobacz terminy oraz ceny zajęć

POBIERZ CENNIK Z TERMINAMI ZAJĘĆ